رنگ های گوناگون الماس ها و معانی آن

اگر همین الان از شما خواسته شود تا به خاص ترین جواهراتی که تا کنون دیده اید فکر کنید به احتمال بسیار زیاد ذهن شما به سرزمین الماس ها خواهد رفت.شاید در ذهنتان حلقه الماسی تصور کنید ، کاملا شفاف و شیشه ای و با شکوه

 

این اعتقاد قدیمی هنوز هم وجود دارد که هر چقدر یک سنگ الماس شفاف تر و بدون رنگ تر باشد ارزش آن بیشتر است.واقعیت این است که یک سنگ الماس کاملا بدون رنگ بسیار کمیاب است و معمولا یک الماس دارای رگه هایی به رنگ صورتی،خاکستری یا آبی هستند که این رنگ ها بر اساس فاکتور های مختلف طبیعی در هنگام شکل گیری الماس به وجود می آید.

 

در دنیا الماس ها آنهایی که کاملا از یک رنگ یکپارچه و خاص مانند صورتی،آبی،زرد،سبزو قرمز تشکیل شده اند بسیار گرانبها تر هستند این الماس ها از نوع شفاف و بدون رنگ بسیار کمیاب تر هستند و به همین دلیل بسیار گران قیمت تر هستند.اما معانی هر یک از این رنگ ها چیست؟ در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 

 

الماس صورتی

یک الماس صورتی می تواند یکی از زیباترین سنگ هایی باشد که بر روی یک حلقه قرار می گیرد.شرکت معدنی Argyle Mining سالانه حدود یک میلیون سنگ معدن استخراج می کند اما تنها حدود یک درصد ازآنها الماس صورتی است.

 

 

اگر برای حلقه نامزدی خود تصمصیم به خرید الماس صورتی دارید شما انسان خوش شانسی هستید چرا که این رنگ معانی نظیر عشق و وفاداری را به همراه دارد.گفته می شود هنگامیکه به یک زن یک الماس صورت داده می شود مثل این است که به او وعده یک زندگی سراسر از عشق و احساس داده شده است.

 

 

الماس آبی

الماس های آبی حاصل اتفاق های زیبا هستند این رنگ به دلیل محصور ماندن ذرات بورون در هنگام شکل گیری الماس است. الماس آبی از گرانقیمت ترین الماس های دنیاست و در سال های اخیر به دلیل تقاضای زیاد و تعداد بسیار محدود این نوع از الماس قیمت آن به شدت افزایش پیدا کرده است.

 

 

الماس آبی نماد سلطنت و قدرت است.هنگامیکه شما به فردی الماس آبی می دهید به این معنی است که آن فرد بیشترین احترام و عشق شما را از آن خود کرده است.

 

 

الماس سیاه

این الماس تنها به خاطر زیبایی خیره کننده اش شگفت انگیز نیست بلکه از منظر تاریخی نیز شگفت آور است. متخصصان جواهرات بر این باورند که قدمت الماس های سیاه به اندازه قدمت منظومه شمسی است .با وجود تمام زیبایی و شکوه این نوع از الماس هیچگاه قیمت واقعی خود را در بازار جواهرات نداشته چرا که به دلیل رنگ و سخت بودن طراحی زیورالات مناسب با آن اغلب از جانب معامله گران بازار الماس نادیده گرفته می شود هرچند در سال 1996 Fawad Gruosi بوسیله طراحی کالکشن الماس سیاه خود سرنوشت این سنگ را برای همیشه تغییر داد.

 

 

الماس سیاه برای زوج هایی که به تازگی یک دوران چالش برانگیز را به سلامت گذرانده اند مناسب است

بیشتر مردم الماس سیاه را نماد غم و میل برای آشتی و صلح می دانند.

 

 

الماس زرد

در میان تمام رنگ ها الماس زرد متداولترین رنگ محسوب می شود و در سراسر دنیا یافت می شود اما اگر به دنبال یک الماس کامل و خالص هستید الماس های آفریقای جنوبی بهترین گزینه هستند

 

 

الماس های زرد نماد شادی و امید به آینده هستند. اگر به دختر مورد علاقه خود حلقه ای با الماس زرد می دهید در واقع به او روشنایی و امید به آینده ای درخشان داده اید