راهنمای تناسب جواهرات با صورت و بدن

چگونه زیورآلات و جواهرات متناسب با بدن خود را انتخاب می کنید؟

 

زیورآلات پس از انتخاب لباس آخرین گام در شکل گیری استایل روزانه افراد است. زیورآلات شما باید مثل الماس بدرخشد و زیبایی درون شما را فریاد بزند. زیورآلات نقره برای این منظور بسیار مناسب و متنوع هستند. زیورآلات نقره هم برای دورهمی های معمولی و دوستانه و هم برای میهمانی های بسیار رسمی مناسب هستند. ما در اینجا به دنبال این هستیم تا نکات و مواردی را بازگو کنیم که به شما در انتخاب درست زیورآلات مطابق با استایل و ظاهر بخصوص شما کمک می کند. در این راهنا سعی می کنیم تا از هر نوع زیورآلات مانند گوشواره، گردنبند ، انگشتر و دستبند بطور مجزا مواردی را ذکر کنیم. همچنین در هر بخش به طور اختصاصی در مورد خصوصیات و استخوان بندی صورت شما مواردی را ذکر می کنیم که به طور کلی در 4 دسته بندی بیضی ، گرد ، صورت های به شکل قلب و صورت های مستطیلی تقسیم می شوند.

برای تعیین وضعیت صورت خود ، موهای خود را به طور کامل در پشت سر جمع کنید. در مقابل آینه بایستیدو به طور مستقیم به آن نگاه کنید.بوسیله یک ماژیک بر روی نقاطانهایی صورت خود در آینه علامت بگذارید.حال کمی عقب رفته و به شکل صورت خود در آینه نگاه کنید. اکنون بر اساس اشکال زیر نوع صورت خود را مشخص کنید.

 

گوشواره:

شکل و انواع گوشواره ها بینهایت هستند. آویزدار، رشته ای ، حلقه ای ، میخی ، سوزنی، دکمه ای ، کروی، گوشواره های بسیار بلند و ... .توجه به اندازه گوشواره ها در هنگام انتخاب از اهمیت ویژه ای برخوردار استهر اندازه که گوشواره بلندتر باشد توجه بیشتری را جلب می کند که می تواند به همان اندازه ویژگی های مثبت و یا منفی را با بزرگ نمایی بیشتری نمایش دهد.گوشواره ها با توجه به اهمیت فوق العاده شان باید با احتیاز انتخاب شوند. آنها می توانند نور و رنگ های موجود در محیط را به صورت شما منعکس کنند.

ابتدا اجازه دهید تا نکاتی را در مورد قد شما بازگو  کنیم . اگر کوتاه قد هستید، گوشواره های شما باید بصورتی باشد که دید و توجه مخاطبان را به سمت بالا و سر شما بکشد.

زنان ریزنقش همراه با گوشواره هایی با اشکال هندسی تیز ظاهری فوق العاده پیدا خواهند کرد. اگر شما دارای قدی متوسط هستید شما دختری خوش شانس هستید و برای گوشواره انتخاب هایی بی نهایت در پیش رو خواهید داشت اما هنوز بادی شکل صورت و آرایش موهای خود را در نظر بگیرید. با این حال ارتفاع و اندازه گوشواره برای شما محدودیت ندارد. در صورتیکه شما فردی بلند قد هستید احتمالاً فضای زیادی بین شانه و گوش شما وجود دارد بنابراین انتخاب گوشواره های آویزدار انتخابی مناسب خواهد بود. برای افراد بلند قد گوشواره های کوچک و دکمه ای به هیچ وجه توصیه نمی شود.

حال بیایید به شکل صورت بپردازیم. برای صورت های بیضی شکل ، گوشواره های دکمه ای ، حلقه ای ، مستطیلی و گرد و گوشواره های آویزداری که خیلی بلند نباشد مناسب است. برای صورت های گرد ، گوشواره های گرد و دوکی شکل که خیلی بلند نباشد ، گوشواره های مستطیلی ، آویزدار و کشیده انتخابی فوق العاده هستند. به طور کلی هر نوع گوشواره ای که توجه مخاطب را به سمت پایین بکشد مناسب خواهد بود.

برای صورت های مستطیلی و قلبی شکل نیز گوشواره هایی مناسب است که پهنای صورت را بیشتر نشان دهد. اگر دارای فک های قوی هستید ، گوشواره های بلند و صاف برای شما انتخابی مناسب خواهد بود.

 

گردنبند :

هنگام خرید گردنبند از دانستن سایز گردن خود اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید که اضافه کردن آویز به گردنبند ارتفاع آن را بلندتر خواهد کرد و مطمئناً شما نمی خواهید که آویز آن درون یقه لباس شما قرار گیرد.

به طور کلی اگر دارای جثه ای بزرگ و قد بلند هستید باید از گردنبندهای بلندتر از ارتفاع 45 سانت استفاده کنید ، اگر قدی کوتاه دارید گردنبندهای V شکل قد شما را بلندتر نمایش خواهد داد. چنانچه دارای قدی متوسط هستید تقریباً می توانید از هر نوع گردنبندی با هر ارتفاعی استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که استفاده از گردنبندهایی که بر روی خط سینه قرار می گیرند توصیه نمی شود.

افرادی که دارای صورت بیضی شکل هستند می توانند از هر نوع گردنبندی استفاده کنند . برای صورت های گرد ، گردنبندهایی بین 70 تا 80 سانت توصیه می شود و برای صورت های دوکی شکل گردنبند هیا خفتی بسیار مناسب خواهد بود. برای صورت های مستطیل شکل و کشیده هم گردنبندهای کوتاه و خفتی مناسب است زیرا کمک می کند تا صورت کوتاه تر به نظر برسد . همچنین برای این صورت ها ، گردنبد های U شکل نیز مناسب است.

انگشتر و حلقه:

هنگام خرید حلقه انتخابها گوناگون و متنوع است. از حلقه های بسیار بلند تو پر تا یک نوار ساده صاف می تواند به عنوان حلقه استفاده شود. طول و سایز انگشتر نقش مهمی را برای انتخاب انگشتر مناسب بازی می کند . حتی اندازه ناخن ها هم در انتخاب حلقه و انگتر مناسب است.

برای انگشت های بلند تقریباً هر نوع انگشتر یا حلقه ای مناسب خواهد بود. اگر دارای انگشت های چاق و پهن هستید، انگشترهای با ضخامت زیاد و بسیار بزرگ فوق العاده خواهد بود. البته این نوع از انگشتر برای انگشت های بلند و لاغر به هیچ وجه توصیه نمی شود.

اگر دارای دستانی با انگشت های کوتاه هستید انگشترهای بند انگشتی که بر روی بند اول انگشتانتان قرار می گیرد جلوه ای زیبا خواهد داشت. انگشترهای با نگین های بیضی و فیروزه ای انگشت های شما را بلندتر جلوه خواهد داد و برای این نوع از انگشتان بسیار مناسب است. نگین های تک و گرد نیز به دلیل سادگی برای این نوع انگشت مناسب است.

 

دستبند:

همانطور که می دانید تنوع در دستبندها بسیار بالاست . دستبندهای آویزدار، دستبندهای تنیسی ، دستبند های مچی و ... همه از انواع مختلف دستبند است. شما باید قبل از انتخاب دستبند سایز مچ خود را به دقت اندازه بگیرید و اندازه آن آگاه باشید.

برای دستان کوچک دستبندهای النگویی نازک زیباتر از النگو های ضخیم است. برای دستهای متوسط دستبندهای ضخیم زیباتر خواهد بود و برای دست های بزرگ و بلند می توان از هر نوع دستبندی بجز دستبندهای بسیرا ظریف و نازک استفاده کرد.

در انتخاب دستبند یک نکته را همیشه به خاطر داشته باشید . اگر دارای دست های متناسبی هستید ، دستبندهای کوچک و نازک توجه چشم را به سوی دستان شما جلب می کند بخصوص وقتی که همراه با حلقه استفاده شوند و اگر از نوع دستان خود راضی نیستید دستبندهای بزرگتر و ضخیم تر توجه را از دستهای شما دور می کند.