12 استایل محبوب دستبند در بین بانوان

دستبند مناسب در نمایش نمایی زیبا در نواحی مچ دست ها تاثیر بسزایی دارد و طنین لطیف و ملایم آن ها در دست مانند جرقه ای دائمی است که به ما گوشزد می کند هر لحظه و هر ثانیه زمانی است برای جشن و شادی .

 

زنان در طول تاریخ همیشه از دستبندها به عنوان لوازمی برای زینت دستهایشان استفاده می کردند.

 

در ادامه به معرفی انواع دستبندها می پردازیم:

 

1-   دستبندهای النگویی

 

اغلب به صورت چندتایی استفاده می شوند.دستبندهای النگویی حلقه هایی سفت و محکم هستند که بر روی مچ ها قرار می گیرند، بسیاری آن ها را به صورت ترکیبی یا با چندین جنس و رنگ مختلف استفاده می کنند، مانند نقره، طلا ،کوپر، چوب،چرم و ...

این نوع از دستبندها به خاطر تنوع زیاد و قیمت نسبتاً پایین بسیار محبوب است و از بازیگران و افراد شناخته شده تا دختران نوجوان و مدرسه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

2-  دستبندهای آویزدار

 

استفاده از این نوع دستبندها که قابلیت افزودن یا کم کردن آویزهای آن توسط خود فرد وجود دارد ابتدا با دستبندهای زنجیری شروع شد. به این ترتیب که افراد آویزهای مختلف را در حلقه های زنجیر اضافه یا کم می کردند.هر یک از آویزها می تواند مفهوم به خصوص یا هدیه ای ویژه برای افراد باشد. برای افرادب که عاشق مفهوم دستبندهای آویزدار هستند اما علاقه ای به جمع آوری آویزهای آن ندارند ،مدل های از پیش تعیین شده و در رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارد، برای مثال دستبندهایی وجود دارد که آویزهای آن به عنوان نماد برای منطقه جغرافیایی خاص و یا فرهنگی به خصوص هستند.

 

 

3-  دستبندهای مچی

 

این نوع از دستبندهای پهن که کاملاً مچ دست را می پوشانند می توانند به صورت کاملاً صاف و صیقلی و یا با جزئیات بسیار زیاد و ظریف باشند. برخلاف النگوها، این نوع از دستبندها دارای یک شیار هستند که از طریق آن می توان دستبند را درون دست قرار داد.

 

 

4-  دستبندهای تنیسی

 

این نوع از دستبندها دارای بدنه ای انعطاف پذیر و همراه با یک گیره در انتها هستند که بر روی بدنه آن ردیفی از الماس ،کریستال و یا نگین قرار می گیرد . برای ساخت آن می توان از انواع فلزات نظیر طلا ، نقره ، کوپر و ... استفاده کرد. علت نامگذاری این نوع دستبند به خاطر آ« است که Chris Evert قهرمان و بازیکن شماره یک تنیس دهه های 80 و 90 جهان همیشه در طول مسابقات خود از این نوع دستبندها استفاده می کرد.

 


 5-  دستبندهای مروارید

 

دستبندهای مروارید از دوران باستان مورد توجه و استفاده قرار می گرفته اند. مرواریدهای اصل و آنتیک همیشه طرفداران خاص خود را دارند و برای کسانی که وجهه سنتی و اصالت اینگونه جواهرات برایشان اهمیت دارد مناسب می باشد ، هرچند اینگونه مرواریدهادر طول زمان خشک می شوند و درخشش اولیه خود را از دست می دهد.

 

 

6-  دستبندهای فیروزه

 

جواهرسازان مختلف از بومیان آمریکا گرفته تا جواهرسازان مشهور تیفانی ،با استفاده از سنگ های فیروزه جواهرات بسیار زیبا و نفیسی ساخته اند و برای قرن ها این سنگ نفیس از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. عمده سنگ های فیروزه که در انواع مات، آبی ،سبز مایل به آبی و ... است از معادن ایران ، شبه جزیره سینا و معدن واقع در جنوب غربی ایالات متحده استخراج می شود.

 

7-  دستنبدهای همراه با سنگ های قیمتی

 

یاقوت کبود، یاقوت، زمرد، الماس و سایر سنگ های قیمتی به تنهایی و به صورت ترکیبی ، مجموعه ای زیبا و نفیس را می سازند که با قرار دادن آنها بر روی هر دستبندی یک شاهکار می سازد.

 

این نوع دستبندها به دلیل قینت بالای سنگ های کار شده بر روی آن عموماً گران قیمت هستند و در بین خواننده ها و افراد مشهور و شناخته شده بیشترین تقاضا را دارد.

 

8-  دستبندهای تزئینی

 

دستبندهای ارزان قیمت تزئینی معمولاً بوسیله مواد غیر معدنی نظیر، چوب ، شیشه، پلاستیک،دانه های قهوه ، مواد بازیافتی و ... ساخته می شوند. سایر موارد مورد استفاده محبوب در این نوع دستبندها شامل یشم ، فیروزه ، مروارید صنعتی ، انواع فلزات و سنگهای ارزان قیمت می باشند. افراد بسیاری وجود دارند که با استفاده از این مواد و با سلیقه و ذوق خود زیورآلات خودشان را می سارند و از آن لذت می برند.

 

9-  دستبندهای شناسایی (ID bracelet)

 

دستبندهایی که برای شناسایی بچه های مدرسه ای و یا شناسایی زندانیان درون زندان استفاده می شود از انواع این نوع از دستبندهاست. اما پرکاربردترین این دستبندها در بیمارستان استفاده می شود و برای بیماران کاربرد بسیاری دارد . این نوع دستبندها دارای یک چیپ الکترونیکی است که اطلاعات بحرانی مربوط به انواع آلرژی ، سوابق بیماری ، اطلاعات حیاتی بیماران نظیر قند و فشار خون و ... را نمایش می دهد.

 

10- دستبندهای رشته ای

 

این نوع از دستبندها همانطور که از اسم آن برمی آید شامل چند رشته از دستبند است که بوسیله گیره یا قلاب به هم متصل می شوند و برای ساخت آن می توان از انواع دانه های زینتی مروارید ، چرم ، طلا ، نقره و ... استفاده کرد.

 

11- دستبندهای چرمی

 

این نوع دستبندها در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار است و جایگزین مناسبی برای دستبندهای فلزی است و طیف وسیعی از نوجوانان دختر و پسر  تا دانشجویان از آن استفاده می کنند. عموماً ارزان قیمت هستند و در انواع مختلف و مدل های متعدد ساخته و عرضه می شوند.

 

12- دستبندهای ساعتی

 

اگر بخواهیم ریزبینانه تر بنگریم، هرساعتی کاربرد یک دستبند زینتی را در دست بر عهده دارد. ساعت هایی که همراه بندهای مروارید و یا همراه با سنگ های زینتی هستند کاربرد فراوانی دارد و همچنین ساعت هایی نیز وجود دارند که به عنوان آویز بر روی هر دستبندی قرار می گیرند و ظاهر شیک و زیبایی را بوجود می آورند.