نکاتی درباره استیل های ضد زنگ stainless steel

استیل های ضد زنگ زمانی ضد زنگ باقی می مانند که حداقل شامل 10.5 درصد کروم باشند. این همان عنصری است که با اکسیژن موجود رد هوا واکنش نشان داده و به اندازه کافی قوی است تا لایه سطحی استیل را از زنک زدگی محافظت کند.

 

شاید شما هم عدد 18.8 را بر روی برخی از محصولات استیل مشاهده کرده باشید.عدد اول نشان دهنده درصد کروم موجود در استیل که شامل 18 درصد و عدد دوم اشاره به نیکل موجود در آن دارد که شامل 8 درصد است. همچنین عدد 18.10 نشان دهنده ی 18 درصد کروم و 10 درصد نیکل می باشد مه مقاومت در برابر خوردگی برای استیل را بالا می برد.

 

 

استیل های ضدزنگ سری 300 ( که حاوی نیکل می باشند) خاصیت مغناطیسی ندارند اما سری 400 (که شامل نیکل و کروم میباشند) خاصیت مغناطیسی دارند.

 

بر روی اکثر محصولات استیل سایت ملورا عدد 316 حک شده که نشان دهنده ی ویژگی ضد حساسیت بودن آنهاست. استیل در سالهای اخیر با روند رو به رشدی در صنعت جواهر سازی مورد استفاده قرار گرفته است که مزیت اصلی آن مقاومت بالا در برابر خوردگی است که از زنگ زدن آن جلوگیری می کند، مقاومت مناسب در مواجه با دمای بالا ، طول عمر بالا، درخشندگی و نگهداری آسان نیز از دیگر ویژگی های برجسته این فلز به شمار می آید.