چگونه از زیورآلات چرمی خود مراقبت کنیم

هر زیورآلاتی ،فارغ از مردانه یا زنانه بودن آن، قیمتی و با ارزش است. چرا که زیورآلات محصولاتی ظریف و زیبا هستند و باید با دقت از آن مراقبت کرد. برای اطمینان از تداوم درخشندگی و تازگی زیورآلات ، همیشه باید به روش درست و مناسب از آنها نگهداری شود. تمیز کردن ، نحوه استفاده و محل نگهداری زیورآلات و جواهرات از موارد مهمی هستند که باید مد نظر قرار داد و هر چه آنها گران قیمت تر باشند این مراقبت ها باید با دقت بیشتری نیز انجام گیرد.

 

 

 

زیورآلات چرمی در صورت نگهداری مناسب دارای طول عمر بسیار زیادی هستند . آنها باید از گرد و غبار دور نگه داشته و برای محافظت از گرد و غبار با یک کاور پوشانده شوند. همچنین می توان آنها را در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کرد و نگهداری آنها در کنار سایر جواهرات مخصوصاً زیورآلات فلزی توصیه نمی شود.

 

باید توجه داشت که محصولات چرمی در صورت قرار گرفتن مداوم در مجاورت آب یا باران کیفیت اولیه خود را از دست می دهد پس بهتر است از آب و باران دور نگه داشته شود و در محیط با رطوبت بالا استفاده نشود.

 

اگر از محصولات چرمی گران قیمت استفاده می کنید استفاده از اسپری محافظ توصیه می شود چرا که این اسپری ها از کثیف شدن ، ترک خوردن و خشک شدن چرم جلوگیری می کنند.

 

 

 

برای تمیز کردن محصولات چرمی هرگز مواردی که از ترکیبات نفتی تولید می شوند استفاده نکنید چرا که به شدت به چرم آسیب می رساند . شما می توانید برای تمیز کردن آنها از یک پارچه مرطوب نرم استفاده کنید و هنگامیکه آنها به مواد آرایشی، نفتی و یا عطر یا ادکلن تماس پیدا کردند حتماً برای تمیز کردن آن از مواد مخصوص استفاده کنید و از سایر مواد شیمیایی استفاده نکنید.

 

در هنگام استحمام ، شنا و یا فعالیت های فیزیکی شدید از آنها اساتفاده نکنید و توجه داشته باشید که تماس مداوم با عرق بدن باعث از بین رفتن زیبایی اولیه محصولات چرمی می شود.